pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Šlesingr byl ve sprintu SP biatlonistů v Anterselvě devátý

Anterselva (Itálie) - Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil v dnešním desetikilometrovém sprintu v Anterselvě deváté místo, což pro něj znamená druhý nejlepší výsledek v sezoně. Pro třetí dílčí vítězství v sezoně Světového poháru si doběhl Nor Emil Hegle Svendsen, druhý skončil se ztrátou 3,6 vteřiny Švéd Björn Ferry, třetí byl Polák Tomasz Sikora.

Michal Šlesingr

Šlesingr stejně jako vítězný Svendesn předvedl bezchybnou střelbu, na norského reprezentanta však ztratil 32 vteřin. Český biatlonista v této sezoně skončil lépe pouze začátkem ledna ve sprintu v Oberhofu, kde byl čtvrtý.

Druhý nejlepší Čech Jaroslav Soukup obsadil 43. pozici a poslední bodovaná příčka mu unikla o tři vteřiny. Ondřej Moravec s Tomášem Holubcem se alespoň probojovali do sobotního stíhacího závodu, když obsadili 51., respektive 60. místo. Pátý Čech na startu Roman Dostál se do první šedesátky nevešel, doběhl na 65. pozici.