neděle 26. března 2017 Emanuel

Kröll svým prvním triumfem odvrátil blamáž Rakušanů v Kitzbühelu

Kitzbühel (Rakousko) - Superobří slalom v Kitzbühelu překvapivě vyhrál rakouský lyžař Klaus Kröll, který v 28 letech vybojoval první vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Lyžařský slalom

Závodník startující s číslem 26 odvrátil hrozící debakl domácích reprezentantů v Mekce alpského lyžování. Žádný další Rakušan se totiž do elitní desítky nevešel.

Kröll zvítězil týden poté, co upadl ve švýcarském Wengenu a zlomil si tři kůstky v zápěstí. I s tímto handicapem dnes odsunul o 22 setin sekundy na druhé místo dvojnásobného mistra světa Nora Aksela Lunda Svindala. Třetí skončil Švýcar Ambrosi Hoffmann se ztrátou 39 setin.

O druhý nejlepší rakouský výsledek se postaral Hermann Maier, který skončil jedenáctý a udržel si první místo v průběžném pořadí super-G. Světový pohár vede další Rakušan Benjamin Raich, přestože nedojel. Druhý Svindal snížil jeho náskok na 40 bodů.