pátek 24. března 2017 Gabriel

Biatlonista Šlesingr byl ve stíhačce v Ruhlpoldingu jedenáctý

aktualizováno 18. 1. 2009 17:00

Ruhpolding - Jedenácté místo obsadil český biatlonista Michal Šlesingr v dnešním stíhacím závodu Světového poháru v německém Ruhlpoldingu. Vyhrál Nor Ole Einar Björndalen, jenž navázal na sobotní triumf ve sprintu, který byl pro něj premiérovým úspěchem v sezoně. Šlesingr chyboval jen na první střelecké položce a do cíle doběhl s dvouminutovou ztrátou na vítěze. Bodovali i zbývající dva čeští reprezentanti na startu 12,5 kilometru dlouhého stíhacího závodu. Zdeněk Vítek obsadil 24. místo a Jaroslav Soukup skončil na 39. příčce.

Norský biatlonista Ole Einar Björndalen

Björndalen, který za devět dní oslaví pětatřicáté narozeniny, si připsal 83. triumf v závodě SP v kariéře. Norský reprezentant doběhl do cíle s více než půlminutovým náskokem před krajanem a lídrem průběžné klasifikace seriálu Emilem Hegle Svensonem. Třetí místo obsadil Rakušan Dominik Landertinger.

Mezi biatlonistkami slavilo úspěch mládí

Magda Rezlerová dokázala jako jediná z českých biatlonistek bodovat v dnešním stíhacím závodu Světového poháru. V německém Ruhlpoldingu skončila na 29. místě, tři minuty a devět vteřin za domácí vítězkou Magdalenou Neunerovou.

V sobotním sprintu si zajistily účast v dnešní stíhačce také Zdenka
Vejnarová a Veronika Vítková. Vejnarová skončila na 47. místě, Vítková do závodu nenastoupila, protože odletěla do Kanady na juniorské mistrovství světa.

Neunerová si doběhla pro třinácté vítězství v závodu SP v kariéře. První
místo vybojovala zejména díky skvělému běžeckému výkonu. Německá
reprezentantka chybovala při každé ze čtyř střeleckých položek, přesto o osm vteřin porazila druhou Rusku Jekatěrinu Jurjevovou, která netrefila jen jeden terč. Třetí místo obsadila další domácí závodnice Kati Wilhelmová.