neděle 30. dubna 2017 Blahoslav

Superkombinaci v Zauchensee vyhrála šampionka Vonnová, Záhrobská skončila 17.

Zauchensee (Rakousko) - Poslední vítězka Světového poháru v lyžařské superkombinaci Lindsey Vonnová ze Spojených států vyhrála dnešní díl závodu v rakouském Zauchensee. Vedení v průběžném pořadí si však nadále udržela Němka Maria Rieschová. Body získala v Rakousku i nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská, jež obsadila 17. místo.

Lindsey Vonnová

Záhrobská přišla o šanci na výraznější umístění už ve svém slabším sjezdu, po němž jí patřilo 37. místo. Slalomová mistryně světa tak do své parádní disciplíny startovala za elitní třicítkou na rozbité trati a jedenáctým časem se alespoň posunula o dvacet pozic. V celkovém pořadí SP si stále drží sedmou pozici.

Vonnová dosáhla 16. triumfu v kariéře díky své mimořádné univerzálnosti a vyrovnanosti - ve sjezdu zajela čtvrtý nejlepší čas, ve slalomu dokonce třetí. Čtyřiadvacetiletá Američanka, jež sklízela úspěchy už pod dívčím jménem Kildowová, v součtu jízd porazila o devět setin sekundy Kathrin Zettelovou. Domácí závodnice se posunula z desátého místa po sjezdu. Třetí byla Švédka Anja Pärsonová.

Vedoucí průběžného pořadí, Němka Maria Rieschová, nevyužila dobrou šanci na slušný bodový zisk. Čtyřiadvacetileté Němce patřilo po polovině závodu třetí místo, ale slalom, v němž paradoxně vyhrála čtyři poslední závody SP, po chybě nedokončila. Před nedělním sjezdem má Rieschová v čele třináctibodový náskok před Vonnovou.