pondělí 22. května 2017 Emil

Skikrosař Kraus zahájil Světový pohár pátým místem v St. Johannu

St. Johann (Rakousko) - Český skikrosař Tomáš Kraus zahájil novou sezonu Světového poháru pátým místem. Čtyřiatřicetiletý obhájce loňského celkového triumfu a dvojnásobný mistr světa dnes v rakouském St. Johannu vypadl v semifinále a následně vyhrál takzvané malé finále.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus

Pod umělým osvětlením zvítězili Švýcar Michael Schmid a Marion Josserandová z Francie. Další český reprezentant Zdeněk Šafář obsadil 22. místo.

Letošní sezona je pro skikrosaře klíčová vzhledem k účasti na zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru, v jejichž programu se tato disciplína poprvé pod pěti kruhy objeví. Podle výsledků SP a březnového mistrovství světa v japonském Inawaširu se totiž bude sestavovat žebříček, z nějž o rok později vzejde 35 účastníků olympijské premiéry.