pátek 26. května 2017 Filip

Předposlední etapu Tour de Ski vyhrál Teichmann, Bauer skončil na 26. místě

Val di Fiemme (Itálie) - Předposlední etapu Tour de Ski, kterou byl běh na 20 km klasicky ve Val di Fiemme, vyhrál německý lyžař Axel Teichmann. Ve sprintu porazil Fina Samiho Jauhojärviho a připsal si třetí vítězství v seriálu. Celkové vedení si udržel Švýcar Dario Cologna, který dnes dojel čtvrtý a má na druhého Teichmanna v průběžném pořadí náskok 34 sekund.

Běžec na lyžích Axel Teichmann (Něm.)

Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer doběhl na 26. pozici se ztrátou 1:16 minuty na vítěze a klesl v Tour z patnáctého místa na devatenáctou příčku. Na Colognu už má manko 3:26,4 minuty.

Bauer přitom začal přesně tak, jak slíbil. Zpočátku se pohyboval kolem desátého místa s ostatními a na pátém kilometru celý peloton vedl. Útočil i na bonusové sekundy a na druhé prémii po 6,6 kilometru si dojel na druhém místě pro deset sekund k dobru v celkovém hodnocení. I nadále byl aktivní, pohyboval se stále mezi prvními, ale na prémiích už žádné sekundy v konkurenci lepších sprinterů nezískal.

Na třináctém kilometru se začalo závodit. Do čela se postupně dostali všichni favorité, ale pět kilometrů před cílem se utrhli od ostatních Cologna a Nor Martin Johnsrud Sundby. Jejich pokus o únik ale nevyšel.

Bauer ztrácel přes deset sekund a propadl se do druhé desítky. Zatímco ostatní zrychlovali, český běžec tempu nestačil a tři kilometry před cílem byl až ve třetí desítce.

Ve finiši prokázal Teichmann, že je skvělým stratégem. Během posledních dvou kilometrů smazal manko šesti sekund a v závěru si dojel pro jasné vítězství.

Nedařilo se ani dalším Čechům. Jiří Magál skončil na 39. místě, Aleš Razým dojel o místo za ním a Milan Šperl do závodu vůbec nenastoupil.

Výsledky:

1. Teichmann (Něm.) 55:19,2 min., 2. Jauhojärvi (Fin.) -0,3, 3. Čebotko (Kaz.) -1,3, 4. Cologna (Švýc.) -1,8, 5. Johnsrud Sundby (Nor.) -2,5, 6. Vylegžanin (Rus.) -3,9, 7. Filbrich (Něm.) -4,0, 8. Northug (Nor.) -6,7, 9. Mae -8,2, 10. Rehemaa (oba Est.) -13,8, ...26. Bauer -1:16,5, 39. Magál -2:13,3, 40. Razým (všichni ČR) -2:22,5.