čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Sprinterský závod Tour v Novém Městě vyhráli Follisová a Northug

Nové Město na Moravě - Vítězi sprintu volnou technikou pátého dílu lyžařského seriálu Tour de Ski, který hostilo Nové Město na Moravě, se stali Italka Arianna Follisová a Nor Peter Northug. V čele průběžného pořadí mezinárodního běžeckého závodu se v mužské části i po závodě udržel Švýcar Dario Cologna, který ve finále dojel pátý. Mezi ženami se ujala vedení Finka Aino Kaisa Saarinenová, která dnes skončila třetí.

Vítězka ženského sprintu Arianna Follisová

Follisová navázala na triumf z pražského závodu, když v závěrečném spurtu finále1,2kilometrové trati porazila Slovinku Majdičovou. Dosud vedoucí žena Tour Virpi Kuitunenová z Finska skončila druhá ve finále B a celkově osmá. Northug vyhrál před krajanem a vítězem pražského sprintu Torem Arnem Hetlandem. Třetí byl Ital Cristian Zorzi.

Mezi 30 účastníků vyřazovacích bojů se dostali z druhého místa v kvalifikaci Aleš Razým a také šestadvacátá Kamila Rajdlová. Ve čtvrtfinále Razým nešťastně vypadl po nezaviněné kolizi s Italem Pietrem Pillerem Cotrerem, který se prodral při sjezdu dopředu a připletl se českému lyžaři do cesty. Do semifinále se nedostala ani Rajdlová.

Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer skončil devětačtyřicátý a podle očekávání neudržel průběžnou devátou pozici. Hned za ním se umístil Milan Šperl a Jiří Magál obsadil předposlední 58. příčku. "Dostal jsem zhruba to samý co v Praze," řekl novinářům Bauer. Vyřazení v kvalifikaci má prý tu výhodu, že aspoň ušetří síly. "Ale nohy bolí asi jako každého," uvedl.