úterý 25. dubna 2017 Marek

Záhrobská dojela pátá ve slalomu SP v Semmeringu

aktualizováno 29. 12. 2008 19:55

Semmering (Rakousko) - Nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská atakovala ve čtvrtém slalomu sezony Světového poháru znovu stupně vítězů, dnes v rakouském Semmeringu skončila pátá. Z druhé výhry v této disciplíně za sebou se radovala Němka Maria Rieschová.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská

Třiadvacetiletá mistryně světa Záhrobská potřetí v řadě skončila ve slalomu mezi nejlepšími pěti. Po listopadovém premiérovém triumfu v Aspenu obsadila čtvrté místo ve španělské La Molině.

Pozice pod stupni vítězů jí patřila i dnes po prvním kole, ve druhé jízdě ji předstihla úřadující vítězka a vedoucí žena SP Lindsey Vonnová, jež se posunula z šesté pozice na třetí.

Záhrobská díky dnešnímu výsledku na náročné trati před 23 000 diváky zakončí kalendářní rok jako třetí žena hodnocení slalomu a celkově sedmá lyžařka SP.

Rieschová dala základ svému osmému vítězství v kariéře už v prvním kole, po němž vedla o více než půl sekundy. I přes mírné zaváhání v druhé jízdě zvítězila o 21 setin před Finkou Tanjou Poutiainenovou. Vonnová ztratila už 72 setin, pátá Záhrobská přes sekundu.

Další české reprezentantky na body nedosáhly. Petra Zakouřilová byla v prvním kole s odstupem 5,42 čtyřicátá, Eva Kurfürstová nedokončila.