čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Druhý závod Tour de Ski ovládl Cologna, Bauer bojoval o bronz, ale skončil 15.

aktualizováno 28. 12. 2008 15:52

Oberhof (Německo) – Švýcarský běžec Dario Cologna zvítězil ve druhém závodě série Tour de Ski. Ve stíhacím závodě na 15 kilometrů v německém Oberhofu překonal vítěze včerejšího prologu Axel Teichmanna, který je nyní v pořadí Tour de Ski druhý. Tito dva běžci během závodu utekli zbytku pelotonu, který potom bojoval o třetí místo. Nakonec získal bronz Fin Sam Jauhojärvi. Před polovinou závodu se na třetím místě držel český závodník Lukáš Bauer, který ale nakonec spadl na 15. pozici a na Colognu v průběžném pořadí ztrácí 30,9 sekundy.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

Lukáš Bauer, který obhajuje celkové vítězství z loňské Tour de Ski, skončil včera až na 31. místě. Dnes se ovšem hned od startu posunoval vpřed a dostal se až na třetí místo. V druhé polovině trati se propadl do druhé desítky. Celá početná skupina finišovala společně.

Další český běžec Milan Šperl je po dvou etapách Tour de Ski sedmadvacátý s odstupem 53 sekund za vedoucím Colognou. Čeští reprezentanti Aleš Razým a Jiří Magál figurují v páté respektive šesté desítce průběžného pořadí a ztrácejí podstatně víc.

V pondělí pokračuje Tour de Ski sprinterským kláním v Praze na bubenečském Výstavišti, poté jsou na programu ještě čtyři etapy v Novém Městě na Moravě a ve Val di Fiemme.