středa 29. března 2017 Taťána

Kuitunenová se dostala do čela Tour de Ski

Oberhof (Německo) – Po vítězství ve stíhacím závodě na 10 kilometrů se do čela průběžného pořadí Tour de Ski dostala finská běžkyně Virpi
Kuitunenová. Vítězka včerejšího prologu Claudia Nystadová je po stíhacím závodě celkově šestnáctá. Za Kuitunenovou dnes skončila Norka Marit Björgenová a třetí místo patří Polce Justyně Kowalczykové.

Virpi Kuitunenová

Kowalczyková je jediná ze čtveřice nejlepších běžkyň ze včerejšího závodu na 2,5 kilometru, která udržela svoji pozici. Arianna Follisová, která byla po včerejšku druhá, doběhla dnes čtvrtá. Petra Majdicová ze Slovinska, která se včera dělila o třetí místo s Kowalczykovou, je po dnešním závodě na šesté pozici.

Z českých reprezentantek byla nejlepší Kamila Rajdlová na 26. pozici. Za ní skončily Eva Nývltová na 41. místě, Eliška Hájková na 46. místě a Eva Skalníková na 48. pozici.