neděle 30. dubna 2017 Blahoslav

Karlovarskou běžeckou exhibici vyhráli Rakušané

Karlovy Vary – Lyžařskou exhibici Carlsbad Ski Sprint vyhrála rakouská běžecká dvojice Markus Bader-Christof Sabransky. Ve finále porazila Slováky. České sprintery z klání vyřadilo již dříve právě Slovensko.

Běžecký závod

Největší hvězdou závodu byl mistr světa v běhu na 50 kilometrů z roku 2003 Martin Koukal, který startoval v týmu s Václavem Kupilíkem. Od této dvojice se nejvíce očekával postup do finále A, ale v poslední rozjížďce základní části je bodově předstihli Slováci Peter Mlynár a Michal Malák.

Martin Koukal považoval za důvod nečekaného vypadnutí svého týmu nedostatek sil: "Já jsem ve své třetí rozjížďce udělal jenom jeden bod a pak nám ten bod chyběl na to, abychom postoupili do finále."

Na pěší zóně v centu Karlových Varů pokryté 30 centimetry sněhu dovezeného z Abertam tak zvítězili Rakušané před Slováky a německým týmem.