V úvodu Tour de Ski zvítězil Teichmann, Bauer skončil 31.

Oberhof (Německo) – Mužský prolog běžecké série Tour de Ski v německém Oberhofu vyhrál domácí závodník Axel Teichmann. V běhu na 3,7 kilometru volnou technikou dorazil do cíle 13 sekund před Švýcarem Dariem Colognem, třetí skončil Nor Petter Northug. Obhájce loňského prvesntví v Tour de Ski Lukáš Bauer doběhl v Oberhofu na 31. místě.

Axel Teichmann
zdroj: ČTK autor: AP - Jens Meyer

Axel Teichmann uspěl především díky drtivému závěru. Na mezičasu po 1300 metrech figuroval na 14. příčce, ve zbylé části najel na ostatní soupeře více než deset sekund. Konečný výsledek mu do průběžného pořadí přinesl bonifikaci 15 sekund.

Lukáše Bauera trápily během závodu zdravotním potíže, kvůli kterým před startem zvažoval, že do Tour vůbec nenastoupí. Jednatřicetiletého lyžaře trápí průdušky. "Po včerejším rychlém tréninku se stav nezhoršil, možná ještě nepatrně zlepšil, takže to byl důvod, proč jsem nastoupil. Já jsem ale do Oberhofu odjížděl s tím, že chci startovat na tour," řekl Bauer. Výsledek, kterého dosáhl, je pro něj zklamáním, ačkoli se Lukáši Bauerovi daří spíše na dlouhých tratích.

Po oberhofském závodě má Bauer v součtu s bonifikačními sekundami na Teichmanna ztrátu 41 sekund, o další dvě sekundy zpět je 34. Milan Šperl. Další čeští reprezentanti Aleš Razým a Jiří Magál skončili v páté desítce.