čtvrtek 21. září 2017 Matouš

Na sjezdovkách triumfovali Walchhofer a Gutová, Češi bez bodů

Val Gardena - Rakouský lyžař Michael Walchhofer vyhrál sjezd v italské Val Gardeně a na sjezdovce Saslong zopakoval svůj loňský triumf. Třiatřicetiletý mistr světa z roku 2003 se díky čtrnáctému vítězství v kariéře dostal do čela průběžného hodnocení disciplíny ve Světovém poháru. Walchhofer na mírně zkrácené trati porazil o 38 setin sekundy svého dlouholetého rivala Bodeho Millera z USA, jenž obhajuje celkové vítězství ve světovém poháru. Třetí byl překvapivě Manuel Osborne-Paradis z Kanady.

Rakušan Michael Walchhofer

Zkušený Walchhofer si vynahradil zklamání z pátečního superobřího slalomu, v němž obsadil až 40. místo. "To byl jeden z nejčernějších dnů v mé kariéře. Zato dnes se mi jízda povedla a pomohlo mi i počasí," dodal
stříbrný medailista z olympijského sjezdu v Sestriere 2006.

V pátek ho porazil i český reprezentant Petr Záhrobský, jenž získal první bod v SP díky 30. místu. Dnes se už staršímu bratrovi mistryně světa ve slalomu Šárky Záhrobské tolik nedařilo a s odstupem téměř pěti sekund obsadil 52. pozici.

Super-G vyhrála Gutová, Záhrobská bez bodů

Nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská nenavázala na 18. místo z prvního superobřího slalomu sezony v Lake Louise a dnes ve Svatém Mořici skončila bez bodů. Slalomová mistryně světa obsadila za hustého sněžení a špatné viditelnosti 41. pozici, z premiérového vítězství ve Světovém poháru se radovala teprve sedmnáctiletá Švýcarka Lara Gutová.

Mladá domácí lyžařka startovala s číslem jedna a na zkrácené trati
stanovila čas 57,38, který už žádná z jejích soupeřek nepřekonala. I kvůli náročným podmínkám, které například agentura SID označila za neregulérní. Sníh navátý na sjezdovku nestačili pořadatelé odstraňovat, což se spolu s nedobrou viditelností postaralo o výpadky mnoha lyžařek.