pátek 24. listopadu 2017 Emílie

Bauer obsadil na volné třicítce v La Clusaz 11. místo

La Clusaz (Francie) - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil jedenácté místo v dnešním závodě Světového poháru na 30 km volnou technikou ve francouzském La Clusaz. Obhájce celkového vítězství v SP dokončil závod s hromadným startem v hustém sněžení 19,2 sekundy za nejrychlejším Petterem Northugem z Norska.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

Jednatřicetiletý Bauer, jenž minulý týden obsadil druhé místo na klasické patnáctce, dnes znovu bojoval o čelní umístění. Z elitní desítky vypadl až v závěrečných stovkách metrů, kdy z početného hlavního pole vyrazili sprinteři. Na druhém místě skončil Švýcar Dario Cologna, třetí byl Ital Giorgio di Centa.

Nejlepší český běžkař Bauer prohrál o půl sekundy souboj s Norem Martinem Johnsrudem Sundbym, jenž ho minulý víkend v Kuusamu jako jediný porazil.

Na body v La Clusaz dosáhl také 26. Jiří Magál a Martin Jakš, který dojel hned za ním. Mírně zraněný Martin Koukal obsadil 48. pozici, Milan Šperl byl sedmapadesátý.