neděle 23. července 2017 Libor

Janda skončil v úvodním závodu SP jedenáctý

aktualizováno 29. 11. 2008 18:13

Kuusamo (Finsko) 29. listopadu (ČTK) - Český skokan na lyžích Jakub Janda obsadil v prvním závodě nové sezony Světového poháru jedenácté místo. V Kuusamu na velkém můstku dnes bodoval i Roman Koudelka, jenž skončil devatenáctý. Z vítězství se radoval Švýcar Simon Ammann, který vedl již po prvním kole.

Jakub Janda
Jakub Janda

V tom obsadil Janda díky skoku dlouhému 114,5 metru čtrnácté místo, Koudelka skočil o čtyři metry méně a byl průběžně pětadvacátý. V druhé polovině závodu se celkový vítěz SP ze sezony 2005/06 Janda zlepšil na 123,5 metru, ještě o půl metru dále dolétl jeho reprezentační kolega.

Ammann měl po prvním kole výrazný náskok, přesto o něj málem přišel. Na jeho skalp mělo zálusk trio Rakušanů, kteří se za ním nakonec seřadili v pořadí Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer a Thomas Morgenstern. Nejdelším skokem 137 metrů se pochlubil pátý Nor Anders Bardal.

Závodníky dnes čeká ještě jednokolová soutěž družstev, přeložená z pátku. Češi v ní nestartují.