Absa Cape Epic

Paralympijským hrám vládli Američané, získali třináct zlatých

Vítězstvím sledge hokejistů ve finále 2:1 nad Kanadou v prodloužení uzavřela americká výprava na paralympijských hrách v Pchjongčchangu sběr medailí. S bilancí 13 zlatých, 15 stříbrných a osm bronzových medailí byli Američané v Koreji nejúspěšnější.

Utkání USA - Itálie ve sledge hokeji
zdroj: Reuters

Na druhém místě medailového pořadí skončilo Rusko, jehož sportovci na Hrách startovali kvůli suspendaci národního paralympijského výboru jako nezávislí. Získali osm zlatých stejně jako třetí Kanada.

Sedmé bylo se šesti triumfy a celkem 11 medailemi Slovensko. Nejlepšími výsledky české výpravy byla šestá místa sledge hokejistů a lyžaře Patrika Hetmera ve sjezdu.

Paralympijské hry v neděli zakončil závěrečný ceremoniál, českou vlajku na něm společně nesli lyžaři Pavel Bambousek a válečný veterán Miroslav Lidinský. "Já povezu vlajku na vozíku a Mirek bude ten vozík tlačit. Z jednoho vlajkonoše jsou dva a myslím, že z toho oba máme radost, vlajku poneseme hrdě," řekl Bambousek pro web paralympic.cz.