Vonnová zazářila v Cortině d'Ampezzo. Ve sjezdu neměla konkurenci

Tři týdny před začátkem olympijských her je Lindsey Vonnová ve výtečné formě. Americká lyžařka vyhrála sjezd v Cortině d'Ampezzo, své soupeřky porazila téměř o vteřinu.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP autor: Domenico Stinellis

Tina Weiratherová z Lichtenštejnska zaostala na druhém místě o 92 setin. Třetí byla další Američanka Jacqueline Wilesová, která se na stupně vítězů prosadila podruhé v kariéře. Na reprezentační kolegyní Vonnovou ztratila 98 setin.

Vonnová, kterou v uplynulé sezoně trápily zdravotní potíže, využila dokonalé podmínky na sjezdovce Olympia delle Tofane a navázala na druhé místo z pátečního sjezdu. Ve sjezdu triumfovala po roce, počet svých pohárových vítězství v této disciplíně zaokrouhlila na 40.

V Cortině vyhrála třiatřicetiletá Vonnová podvanácté, polovinu triumfů slavila ve sjezdu a polovinu v super-G. Jako první dokázala v alpském lyžování vyhrát alespoň jeden závod Světového poháru v 15 kalendářních letech v řadě.

"Sluníčko, vítězství  co víc si přát," řekla Vonnová. "Super cool, to je moje největší vítězství. Jsem stará, ale pořád rychlá," smála se. "Minulý týden všichni říkali, že nejsem ve formě, ale to není pravda. Čekala jsem osm let, jsem připravená," prohlásila.

Vonnová dominovala sjezdu v Cortině d'Ampezzo

Ženy - sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:36,48, 2. Weiratherová (Licht.) -0,92, 3. Wilesová (USA) -0,98, 4. Siebenhoferová (Rak.) -1,25, 5. Gisinová (Švýc.) 1,38, 6. Mowinckelová (Nor.) -1,40, 7. Shiffrinová (USA) -1,45, 8. Venierová (Rak.) -1,58, 9. Schnarfová (It.) -1,81, 10. Hütterová -1,85.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 závodech): 1. Goggiaová (It.) 269, 2. Weiratherová 262, 3. Shiffrinová 256, 4. Hütterová 209, 5. Vonnová 206, 6. Gisinová 132, ...21. Ledecká (ČR) 70.

Průběžné pořadí SP (po 23 závodech): 1. Shiffrinová 1477, 2. Goggiaová 570, 3. Holdenerová (Švýc.) 560, 4. Weiratherová 556, 5. Vlhová (SR) 554, 6. Rebensburgová (Něm.) 534, ...55. Ledecká 77, 99. Capová 12, 104. Dubovská (všechny ČR) 7.