Svět motorů

Dressen vzal kitzbühelský sjezd útokem. Druhý čas zajel Feuz

Čtyřiadvacetiletý německý sjezdař Thomas Dressen byl nejrychlejším závodníkem ve slavném kitzbühelském sjezdu. Dressen porazil o dvacet setin zkušenějšího Beata Feuze, třetí čas zajel domácí Hannes Reichelt. Diváci v tyrolském středisku viděli tři pády sjezdařů, kteří nevybrali náročná úskalí na trati.

Na sjezdovce Streif uspěl Dressen jako teprve druhý Němec v historii. Navázal na Seppa Ferstla, který v Kitzbühelu zvítězil v letech 1978 a 1979. "V cíli jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Myslel jsem, že je to apríl. I pro mne je to překvapení," řekl Dressen. Ve SP se dosud prosadil na stupně vítězů jedinkrát, v prosinci byl třetí ve sjezdu v Beaver Creeku.

Feuz se mohl stát šestnáctým mužem, který dokázal v jedné sezoně vyhrát slavné sjezdy ve Wengenu i Kitzbühelu. Vítěz z minulého týdnu z Lauberhornu ale nakonec s Dressenem prohrál o dvě desetiny sekundy. Naposledy slavil double v roce 2009 Didier Defago.

SP ve sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko):

Muži - sjezd: 1. Dressen (Něm.) 1:56,15, 2. Feuz (Švýc.) -0,20, 3. Reichelt -0,41, 4. Kriechmayr (oba Rak.) -0,46, 5. Gisin (Švýc.) -0,68, 6. Sander (Něm.) -0,74, 7. Roger (Fr.) -0,93, 8. Svindal (Nor.) -1,12, 9. Fill (It.) -1,26, 10. Jansrud (Nor.) -1,30.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 závodech): 1. Svindal 452, 2. Feuz 442, 3. Dressen 265, 4. Jansrud 264, 5. Paris (It.) 254, 6. Mayer (Rak.) 216.

Průběžné pořadí SP (po 24 závodech): 1. Hirscher (Rak.) 974, 2. Kristoffersen (Nor.) 800, 3. Svindal 666, 4. Jansrud 665, 5. Pinturault (Fr.) 588, 6. Feuz 536, ...149. Berndt (ČR) 1.