Dohráno MOL Cup

Sáblíková přišla o neporazitelnost na pětikilometrové trati

Moskva - Rychlobruslařka Martina Sáblíková poprvé po dvou letech prohrála v závodě na 5000 metrů. Dvojnásobná mistryně světa na této trati dnes na Světovém poháru v Moskvě obsadila druhé místo za německou legendou Claudií Pechsteinovou, které podlehla o více než sedm sekund.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková
zdroj: AP autor: Peter Dejong

Sáblíková startovala v Moskvě stejně jako před týdnem v nizozemském Heerenveenu nachlazená a znovu vybojovala druhé místo. Tehdy na trojce nestačila jen na domácí Renate Groenewoldovou.

Sáblíková naposledy prohrála na oblíbené pětce v roce 2006 rovněž v Moskvě, když dojela třetí. Letos se jel závod na 5000 metrů v ruské metropoli poprvé v sezoně a česká reprezentantka si navzdory druhé porážce za sebou upevnila vedení v průběžném pořadí SP na dlouhých tratích, který v předchozích dvou letech ovládla. Na druhou příčku se posunula Pechsteinová, na kterou má Sáblíková náskok 50 bodů.

Výsledky:
Muži, 1500 m:
1. Bökko (Nor.) 1:45,46, 2. Tuitert (Niz.) 1:45,81, 3. Fabris (It.) 1:46,00, ...divize B: 19. Sáblík (ČR) 1:53,19.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Tuitert 210, 2. Bökko 205, 3. Wennemars (Niz.) 190.

Ženy, 5000 m:
1. Pechsteinová (Něm.) 6:49,92, 2. Sáblíková (ČR) 6:57,18, 3. Beckertová (Něm.) 7:01,72.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Sáblíková 260, 2. Pechsteinová 210, 3. Anschützová-Thomsová (Něm.) 175.