ČTsport

ČTsport
středa 17. ledna 2018 Drahoslav

Pokud se olympiáda uskuteční, budeme tam, vyvracejí Francouzi spekulace

Velikost textu:

Slova francouzské ministryně o tom, že by tamější sportovci nemuseli zamířit z bezpečnostních důvodů na olympijské hry v Pchongčchangu, vyvrátil předseda Francouzského olympijského výboru Denis Masseglia. Ten uvedl, že pokud se Hry uskuteční, Francouzi budou u toho.

Martin Fourcade
Martin Fourcade

"Pokud se Hry uskuteční, nedokážu si představit, že by se Francie nezúčastnila. Pokud se hry uskuteční, bude to znamenat, že si je MOV jistý, že jsou bezpečnostní podmínky v pořádku," řekl Masseglia agentuře Reuters.

Flesselová, dvojnásobná olympijská vítězka v šermu, ve čtvrtek prohlásila, že pokud se politická krize prohloubí a nebude zaručena bezpečnost sportovců, zůstane francouzská výprava doma.

Zimní olympijské hry se v únoru mají konat v Pchjongčchangu, pouhých 80 kilometrů od hranic s KLDR. Situaci na Korejském poloostrově v poslední době vyhrotily severokorejské raketové testy.

Prezident USA Donald Trump v úterním projevu k účastníkům Valného shromáždění OSN prohlásil, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, ty nebudou mít jinou možnost než Severní Koreu zcela zničit. Vůdce KLDR Kim Čong-un v pátek na oplátku pohrozil Spojeným státům nejtvrdšími protiopatřeními v historii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.