úterý 25. dubna 2017 Marek

Sáblíková kvůli nemoci nenastoupila v Heerenveenu do závodu na 1 500 m

aktualizováno 15. 11. 2008 15:38

Heerenveen (Nizozemsko) - Rychlobruslařka Martina Sáblíková podle očekávání nestartovala v dnešním závodě na 1 500 metrů na Světovém poháru v Heerenveenu. Trenér Petr Novák svou svěřenkyni odhlásil kvůli viróze, jež ji od čtvrtka trápí. Minulý víkend v Berlíně byla Sáblíková na patnáctistovce pátá.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

Sáblíková se v Nizozemsku představila v pátek na trati 3 000 metrů a obsadila druhé místo. Bezprostředně po závodě Novák naznačil, že ji ze sobotního závodu stáhne a pokusí se jí dát čas na uzdravení do závodu štafet. V něm by měla Sáblíková v neděli startovat spolu s Andreou Jirků a Karolínou Erbanovou.

Své týden staré vítězství z Berlína obhájila Kanaďanka Kristina Grovesová, jež na okruhu Thialf zajela čas 1:57,22. Druhá skočila Němka Daniela Anschützová-Thomsová před další Kanaďankou Christine Nesbittovou, s níž byla nalosována do rozjížďky Sáblíková.

Devatenáctiletá Jirků startovala ve slabší divizi B a za čas 2:05,01 obsadila 16. místo.

Ve sprintu na 500 metrů zvítězil bývalý mistr světa Džodži Kato z Japonska, průběžné vedení ve SP si udržel dnes třetí Fin Pekka Koskela. Mezi ženami bylo i ve čtvrtém závodě sezony totožné obsazení na stupních vítězů. Potřetí vyhrála Němka Jenny Wolfová před Číňankou Wang Pej-sing, třetí byla stejně jako ve všech předchozích závodech Korejka I Sang-hwa.