Kline dosáhl v Kvitfjellu na první triumf, Jansrud vede sjezdařskou disciplínu

Kvitfjell - Slovinec Boštjan Kline ovládl sjezd Světového poháru v Kvitfjellu a slaví první triumf v kariéře. Třetí Nor Kjetil Jansrud je novým lídrem disciplíny. Jan Hudec se do bodované třicítky nevešel.

Boštjan Kline
zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý rodák z Mariboru Kline byl v SP dosud nejlépe dvakrát druhý v minulé sezoně, nyní ale závod vyhrál o 19 setin před Rakušanem Matthiasem Mayerem. "Je to úžasné. Jel jsem fakt dobře, snad to dokážu v dalších závodech zopakovat," přál si slovinský sjezdař.

O jedinou setinu třetí byl Jansrud a vystřídal v čele sjezdařského pořadí Itala Petera Filla, který byl až šestnáctý. Na pódiu se neobjevil nikdo z medailistů na MS před necelými dvěma týdny ve Švýcarsku. Šampion Beat Feuz byl sedmý, vicemistr světa Erik Guay čtvrtý a Max Franz obsadil 23. příčku.

Hudec byl mezi 61 účastníky klasifikován na 52. místě, za vítězným Klinem zaostal o 2,42 sekundy. V sobotu je v Kvitfjellu na programu další sjezd, lídr SP Marcel Hirscher ani další techničtí specialisté v Norsku nestartují.

SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):

Muži - sjezd: 1. Kline (Slovin.) 1:29,20, 2. Mayer (Rak.) -0,19, 3. Jansrud (Nor.) -0,20, 4. Guay -0,25, 5. Osborne-Paradis (oba Kan.) -0,34, 6. Dressen (Něm.) -0,38, 7. Feuz (Švýc.) -0,41, 8. Ganong (USA) -0,43, 9. Reichelt (Rak.) -0,60, 10. Caviezel (Švýc.) -0,62, ...52. Hudec -2,42.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 6 z 8 závodů): 1. Jansrud 307, 2. Fill 294, 3. Paris (oba Ir.) 242, 4. Reichelt 229, 5. Ganong 201, 6. Kline 194.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 36 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1275, 2. Pinturault (Fr.) a Kristoffersen (Nor.) oba 843, 4. Jansrud 735, 5. Neureuther (Něm.) 525, 6. Kilde (Nor.) 488, ...79. Krýzl 69, 134. Berndt 8.