pátek 17. listopadu 2017 Mahulena
ZIMNÍ UNIVERZIÁDA

Hokejisté desátou medaili nepřidali, v boji o bronz prohráli s Kanadou

aktualizováno 8. 2. 2017 20:41

Almaty - Přestože s favorizovaným soupeřem drželi krok, měli po závěrečné siréně ruce v dlaních. Čeští hokejisté na univerziádě v Almaty kýženou medaili nezískali, Kanadě podlehli 3:4. Zámořský celek rozhodl o svém vítězství třemi góly během první třetiny. Stíhací jízda národního týmu nakonec více než korekci skóre nepřinesla.

Hokejistům na univerziádě těsně unikly bronzové medaile

"Kluci to odbojovali. Bylo to o štěstí. Je pravdou, že od zisku medaile z Innsbrucku (2005, poznámka autora) jsme nikdy nebyli blíž," řekl po utkání asistent trenéra Jakub Havel.

Běžec na lyžích Jakub Antoš skončil v posledním individuálním závodu univerziády osmý na distanci 30 kilometrů klasicky s hromadným startem. Zhruba o tři a půl minuty zaostal za vítězným Rusem Dmitrijem Rostovcevem. Adam Fellner doběhl dvanáctý, Jakub Pšenička obsadil 27. místo.

Čeští studenti získali v Almaty dohromady devět medailí - dvě zlaté, dvě stříbrné a pět bronzových. Před dvěma lety v Granadě jich vybojovali jedenáct.