Volejbalový magazín

Druhý závod v Ga-Pa vyhrál Reichelt, pořadí sjezdu vede Ital Fill

Garmisch-Partenkirchen - První vítězství v této sezoně Světového poháru vybojoval Rakušan Hannes Reichelt. Petera Filla porazil ve sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu o 16 setin, Italovi ale i druhé místo stačilo k tomu, aby se ujal vedení v disciplíně. Z čela sesadil Nora Kjetila Jansruda, který obsadil páté místo.

Hannes Reichelt
zdroj: Reuters autor: Michaela Rehleová

Reichelt se na trať vydal s číslem jedna a jeho čas už nikdo nepřekonal. Celkově oslavil dvanácté vítězství v kariéře, první od sjezdu v Kvitfjellu z března 2015. V této sezoně stanul na pódiu podruhé, předtím skončil druhý v prosincovém super-G v Santa Caterině.

"Dojel jsem a říkal si, že jsem mohl jet některé pasáže více na hraně, víc na riziko. Ale po posledních dvou sjezdech, ve kterých jsem hodně chyboval, jsem chtěl dojet s jistotou," popsal svou taktiku Reichelt.

Fill, jenž obhajuje křišťálový glóbus za sjezd, předstihl Jansruda o 32 bodů. Třetí místo na sjezdovce Kandahar v Ga-Pa obsadil Švýcar Beat Feuz. Český reprezentant Jan Hudec obsadil 42. místo s odstupem 5,22 sekundy za vítězem.

Reichelt vyhrál v Ga-Pa poprvé v sezoně

Na rozdíl od pátečního prvního sjezdu, který poznamenala řada ošklivých karambolů a těžkých zranění, dnes zvládli lyžaři trať bez výraznějších problémů. Všechny pády se obešly bez zranění.

"Kramerův skok, kde byly včera (v pátek) k vidění divoké věci, se dnes dal projet lépe. Ale samozřejmě člověk nesměl nic podcenit," řekl Reichelt.

Výsledky SP v sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu:

Muži - sjezd: 1. Reichelt (Rak.) 1:53,83, 2. Fill (It.) -0,16, 3. Feuz (Švýc.) -0,52, 4. Paris (It.) -0,76, 5. Jansrud (Nor.) -0,81, 6. Kline (Slovin.) -0,92, 7. Kriechmayr (Rak.) -0,99, 8. Théaux -1,04, 9. Roger (oba Fr.) -1,18, 10. Baumann (Rak.) a Kilde (Nor.) oba -1,28, ...42. Hudec -5,22.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 5 z 8 závodů): 1. Fill 279 b., 2. Jansrud 247, 3. Paris 218, 4. Reichelt 200, 5. Théaux 170, 6. Ganong (USA) 169.

Průběžné pořadí SP (po 25 z 36 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1160, 2. Kristoffersen (Nor.) 792, 3. Pinturault (Fr.) 713, 4. Jansrud 669, 5. Neureuther (Něm.) 485, 6. Mölgg (It.) 450, ...78. Krýzl 62, 131. Berndt (oba ČR) 8.