Dohráno MOL Cup

Sdruženář Dvořák si v Lillehammeru připsal nejlepší umístění v sezoně

Lillehammer – Miroslav Dvořák obsadil v norském Lillehammeru 14. místo, což znamená nejlepší český výsledek letošní sezony v severské kombinaci. Letos poprvé vyhrál obhájce triumfu ve Světovém poháru Němec Eric Frenzel. Na stupních vítězů jej doplnili krajané Johannes Rydzek a Fabian Riessle.

Tomáš Portyk skončil devatenáctý a Ondřej Pažout, který byl po skoku nejlepší z Čechů na 20. pozici, projel cílem běžecké části šestatřicátý.

Skok vyhrál Rydzek a útočil na vítězství i ve třetím individuálním závodu sezony. V čele byl ještě 1,7 km před cílem, ale krátce poté se přes něj přehnal Frenzel a v cíli byl o čtvrt minuty dříve. V elitní desítce bylo celkem šest Němců.

Dvořák byl po skoku na 28. příčce. V běžecké části ovšem jel ke konci ve skupině bojující o sedmé místo. Za ním zaostal o deset vteřin. Opět na své poměry ne úplně ideálně zaskákal Portyk, byl 33. a v běhu si polepšil o čtrnáct míst.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru:

1. Frenzel 24:35,0, 2. Rydzek -15,0, 3. Riessle (všichni Něm.) -25,8, 4. A. Watabe (Jap.) -26,6, 5. Kircheisen (Něm.) -47,6, 6. Andersen (Nor.) -48,2, 7. Geiger (Něm.) -1:03,4, 8. Graabak -1:03,8, 9. Kokslien (oba Nor.) -1:04,4, 10. Faisst (Něm.) -1:09,0, ...14. Dvořák -1:13,4, 19. Portyk -1:34,3, 36. Pažout (všichni ČR) -3:00,4.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 22 závodů): 1. Rydzek 280 b. 2. Frenzel 194, 3. A. Watabe 146, 4. Riessle 137, 5. Kircheisen 125, 6. Denifl (Rak.) 116, ...22. Portyk 25, 28. Dvořák 18, 40. Pažout 4.