neděle 19. listopadu 2017 Alžběta

Mistři světa vyhráli úvodní závod dvojbobů, skeletonistkám vládla Vathjeová

Whistler – Úvodní závod dvojbobů v kanadském Whistleru ovládli mistr světa Francesco Friedrich s brzdařem Thorstenem Margisem. Němci měli nejlepší čas v obou kolech a ostatní nechali daleko za sebou. Švýcary Rico Petera a Thomase Amrheina porazili o 0,46 sekundy. Z vítězství v prvním závodu skeletonistek se radovala domácí Kanaďanka Elisabeth Vathjeová. Přímé přenosy nabídne dalších závodů ČT sport a web ctsport.cz. Od 19:00 sledujte skeletonisty, od 23:00 dvojboby žen a od 3:00 mužské čtyřboby.

SP 2016/17 Kanada

Obhájce prvenství v seriálu Světového poháru ve dvojbobech Won Jon-čong a brzdař So Jong-u dojeli třetí v součtu obou jízd jen dvě setiny za druhými Švýcary. Korejský úspěch podtrhl ještě Kim Donghjun, který si šestou pozicí vylepšil kariérní maximum.

Skeletonistka Vathjeová zcela deklasovala své konkurentky. Druhou Němku Jacqueline Löllingovou porazila o 0,84 sekundy. Mistryně světa Tina Hermannová skončila až třetí.

Poté, co vynechala minulou sezonu, vrátila se olympijská šampionka Lizzy Yarnoldová z Velké Británie ve formě – dojela čtvrtá se ztrátou pouhých tří setin na druhou Němku.

Výsledky SP ve Whistleru

Dvojboby mužů: 1. Friedrich, Margis (Něm.) 1:44,21 (51,92+52,29), 2. Peter, Amrhein (Švýc.) -0,46 (52,21+52,46), 3. Won Jon-čong, So Jong-u (Korea) -0,48 (51,96+52,73).

Skeleton žen: 1. Vathjeová (Kan.) 1:49,25, 2. Löllingová (Něm.) 1:50,09. 3. Hermannová (Něm.) 1:50,11.