Svět motorů

Sdruženář Slavík dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně

Klingenthal (Německo) - Tomáš Slavík obsadil sedmé místo v neplánovaně dvoudenním závodu Světového poháru sdruženářů v Klingenthalu a postaral se o suverénně nejlepší český výsledek v této sezoně. Dosavadním maximem bylo jeho 13. místo z Kuusama. Po sobotním desetikilometrovém běhu a dnešním skoku, který se o den dříve nemohl uskutečnit kvůli rozměklé stopě, se z premiérového vítězství v kariéře radoval domácí devatenáctiletý závodník Eric Frenzel.

Tomáš Slavík
zdroj: AP autor: MURAD SEZER

Závod v Německu měl začít klasicky skokem, ale kvůli oblevě a nárazovému větru jej pořadatelé přesunuli na dnešní ráno. V sobotu tak sdruženáři absolvovali pouze běžeckou část s hromadným startem, kterou Slavík zakončil na 13. místě se ztrátou 45 sekund. Do skokanské části nastoupil se ztrátou 11,3 bodu.

Na můstku předvedl Slavík čtrnáctý nejlepší výkon, když doletěl do vzdálenosti 128,5 metru, a pronikl do elitní desítky. V průběžném hodnocení SP si polepšil o pět míst a posunul se na 27. místo. Vedení díky druhému místu udržel čtyřnásobný mistr světa Němec Ronny Ackermann. Po běhu vedoucí Hannu Manninen z Finska dnes skončil až pětadvacátý.

Pro českého reprezentanta to bylo druhé nejlepší umístění v závodě SP v kariéře, dosavadním maximem je pátá příčka z loňského sprintu v Oslo.

Další Češi na startu skončili až za první třicítkou. Miroslav Dvořák obsadil 32. místo, Pavel Churavý byl o tři příčky horší.