pátek 20. října 2017 Vendelín
SP V SEVERSKÉ KOMBINACI

Frenzel ovládl v Seefeldu i třetí závod, Portyk skončil dvacátý

Seefeld (Rakousko) – Sérii tří závodů Světového poháru sdruženářů v rakouském Seefeldu naprosto ovládl Eric Frenzel. Německý reprezentant v běžecké části smazal bezmála minutový náskok vítěze skokanské části Japonce Akita Watabeho a v cíli ho nechal za sebou o 18,7 sekundy. Nejlepší výsledek z letošních seefeldských závodů dnes dvacátým místem zaznamenal český reprezentant Tomáš Portyk. Další Čech Miroslav Dvořák nestartoval.

Slavící německý sdruženář Eric Frenzel

Portyk byl po jednokolovém skoku sedmnáctý. V běhu, který byl zkrácen na deset kilometrů, si o tři místa pohoršil. Na vítěze ztratil bezmála dvě a půl minuty.

Japonec Watabe si ve skoku vytvořil náskok 56 sekund, protože Frenzel v hlubokém sněhu neustál dopad a upadl. Dlouho držel pohodlné vedení a ještě 1400 metrů před cílem měl náskok více než 18 sekund. V závěru mu však došly síly, Frenzel mu nadělil více než půl minuty a vítězstvím si upevnil vedení v celkovém pořadí Světového poháru. V Seefeldu vyhrál pojedenácté za sebou.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. Frenzel (Něm.) 26:45,8, 2. A. Watabe (Jap.) -18,7, 3. Riessle (Něm.) -1:09,1, 4. Graabak -1:11,4, 5. Krog (oba Nor.) -1:13,0, 6. Rydzek (Něm.) -1:15,4, 7. Fletcher (USA) -1:16,8, 8. Schmid (Nor.) -1:19,1, 9. Braud (Fr.) -1:21,7, 10. Gruber (Rak.) -1:37,9, ...20. Portyk (ČR) -2:27,9.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 18 závodů): 1. Frenzel 671 b., 2. Riessle 574, 3. A. Watabe 554, 4. Krog 390, 5. Graabak 362, 6. Gruber 296, ...21. Portyk 106.