úterý 12. prosince 2017 Simona

Kmochová vybojovala na deaflympiádě pro Česko první zlato

Chanty-Mansijsk – Českým reprezentantkám se na zimní deaflympiádě v Rusku podařil husarský kousek. V úvodním sjezdu získaly Tereza Kmochová zlato a Veronika Grygarová stříbro. Sjezdařky absolvovaly trať s převýšením 450 metrů. Na start se postavilo sedm závodnic a české lyžařky této disciplíně dominovaly. Kmochová potvrdila roli favoritky a předvedla jasně nejlepší jízdu. Mnohonásobná medailistka z vrcholných akcí si titul zajistila s náskokem sekundy a 61 setin na svou nejbližší soupeřku.

Tereza Kmochová

Kmochová zvítězila už potřetí v kariéře na akci sluchově postižených sportovců a získala celkem šestou medaili. Kmochová obhájila zlato ze Salt Lake City z roku 2007. Další deaflympiáda na Slovensku v roce 2011 byla zrušena.