58. Rally Šumava Klatovy

Devátý Šlesingr byl nejlepším z Čechů, vítězství slavil Smith

Chanty Mansijsk - Českým biatlonistům se nepovedlo ve stíhacím závodu Světového poháru obsadit nejpřednější příčky, když nejlepším z nich byl devátý Michal Šlesingr. Níže v pořadí skončili Ondřej Moravec (42.) a Michal Krčmář (50.). Z vítězství se v ruském Chanty Mansijsku radoval kanadský biatlonista Nathan Smith. Čtvrtým místem si celkové vítězství ve Světovém poháru už počtvrté za sebou definitivně zajistil Martin Fourcade.

Šlesingr startoval z patnáctého místa a po prvních třech zastávkách na střelnici musel čtyřikrát na trestný okruh. Poslední stojku ale zvládl čistě a díky druhému nejrychlejšímu běžeckému času se posunul na deváté místo. "Michal jel výborně finišové kolo a utrhnul zase desítku, což je super. To se počítá," zhodnotil trenér mužů Marek Lejsek. V hodnocení Světového poháru se Šlesingr díky tomu posunul na sedmé místo za šestého Moravce.

Trojnásobný medailista z mistrovství světa v Kontiolahti Moravec se od nástřelu trápil střelecky vleže a v závodu to bylo stejné. Po ležkách musel dohromady na pět trestných kol a šesté přidal po jedné stojce.

"Dnes jsem stále něco doháněl, ale za první desítku jsem rád, stejně jako za posun v celkové klasifikaci," řekl Šlesingr. V nedělním závodě s hromadným startem pak bude mít jednoznačný cíl: "Chci Garaničeva a Svendsena udržet celkově v SP za sebou." Na Rusa má náskok čtyř bodů, Nor na něho ztrácí bodů devět. Moravec se od nástřelu trápil střelecky vleže a v závodu to bylo stejné. Po ležkách musel dohromady na pět trestných kol a šesté přidal po jedné stojce. "Běželo se mi dobře, ale vůbec jsem se do střelby nemohl dostat," řekl Moravec.

Smith zvítězil díky skvělé střelbě. Musel jen na jedno trestné kolo a vyhrál před Němcem Benediktem Dollem a Rusem Antonem Šipulinem, který ve finiši porazil Fourcada. Ten ale dojel do cíle s jistotou, že získal malý glóbus za stíhačku a zároveň i velký, jelikož Šipulin už ho nemůže předstihnout. Biatlonisté mají před sebou jen nedělní závod s hromadným startem.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. Smith (Kan.) 32:04,9 (1 trest. okruh), 2. Doll (Něm.) -24,0 (2), 3. Šipulin (Rus.) 35,7 (4), 4. M. Fourcade (Fr.) 40,3 (4), 5. Böhm -49,2 (2), 6. Peiffer (oba Něm.) -58,1 (3), 7. Lindström (Švéd.) -1:10,8 (0), 8. Rastorgujevs (Lot.) -1:34,9 (4), 9. Šlesingr -1:43,5 (4), 10. Fak (Slovin.) -1:46,0 (4), ...42. Moravec -3:46,3 (6), 50. Krčmář -4:38,4 (4).

Konečné pořadí stíhacích závodů: 1. M. Fourcade 335 b., 2. Šipulin 305, 3. Fak 282, 4. Schempp 228, 5. Lesser (oba Něm.) 207, 6. Svendsen (Nor.) 199, ...12. Moravec 157, 20. Šlesingr 131, 39. Krčmář 51, 47. Soukup 33, 59. Krupčík 20.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 1036, 2. Šipulin 924, 3. Fak 840, 4. Schempp 792, 5. J. Bö (Nor.) 696, 6. Moravec 635, 7. Šlesingr 614, ...40. Soukup 145, 51. Krčmář 99, 65. Krupčík 43.