Reichelt vyhrál sjezd v Kvitfjellu a sahá po malém glóbu

Kvitfjell (Norsko) - Sjezd Světového poháru v Kvitfjellu vyhrál rakouský lyžař Hannes Reichelt a před finále seriálu v Méribelu ztrácí v boji o malý glóbus jen 20 bodů na vedoucího Kjetila Jansruda. Druhý muž celkového pořadí dnes doma v Norsku na zkrácené trati kvůli mlze dojel sedmý.

Hannes Reichelt během sjezdu v Kvitfjellu
zdroj: ČTK/AP autor: Alessandro Trovati

Jansrud si přitom mohl už dnes zajistit celkové prvenství ve sjezdu, místo toho však prohospodařil většinu ze svého náskoku. Za Reicheltem zaostal 54 setin.

"Jsem hodně zklamaný. Byl to můj domácí závod, měl jsem ho vyhrát. Nějak mi to nejelo. V úvodu sezony jsem měl pocit, že jedu normálně a přitom jsem rychlý. Teď se to otočilo a při normálním výkonu jsem pomalý. Ale také to může být tím, že jsou lepší soupeři," uvedl Jansrud.

Hannes Reichelt
zdroj: ČTK/AP autor: Stephan Jansen

Devětadvacetiletý Nor zároveň podle všeho ztratil reálnou šanci na dostižení Marcela Hirschera v čele celkového hodnocení SP. Rakouský slalomář vede po dnešku o pohodlných 152 bodů, do konce sezony přitom zbývá už jen sedm závodů. Úřadující mistr světa v super-G Reichelt si dojel pro jedenácté vítězství v kariéře s náskokem rovných tří desetin sekundy před Kanaďanem Manuelem Osbornem-Paradisem. Třetí byl o dalších osm setin zpět Ital Werner Heel.

V neděli se ve Kvitfjellu pojede superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování ve Kvitfjellu:

Muži - sjezd: 1. Reichelt (Rak.) 1:29,65, 2. Osborne-Paradis (Kan.) -0,30, 3. Heel (It.) -0,38, 4. Fayed (Fr.) -0,40, 5. Küng (Švýc.) -0,41, 6. Ganong (USA) -0,48, 7. Jansrud (Nor.) -0,54, 8. Streitberger (Rak.) -0,57, 9. Paris (It.) -0,60, 10. Baumann (Rak.) -0,62.

Průběžné pořadí sjezdu (po 9 z 10 závodů): 1. Jansrud 505 b., 2. Reichelt 485, 3. Paris 386, 4. Mayer (Rak.) 368, 5. Fayed 344, 6. Feuz (Švýc.) 277, ...31. Bank (ČR) 63.

Průběžné pořadí SP (po 30 z 37 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1128, 2. Jansrud 976, 3. Pinturault (Fr.) 744, 4. Neureuther (Něm.) 742, 5. Mayer 699, 6. Reichelt 698, ...34. Bank 199, 134. Krýzl 9, 140. Vráblík (oba ČR) 7.