Sprintům v Otepää kralovaly dvojice Rusů a Švédek

Otepää (Estonsko) – Sprinty dvojic volnou technikou patřily v Otepää dvojicím Rusů a Švédek. Mezi muži zvítězili Alexej Petuchov se Sergejem Usťugovem, ženám vládla Stina Nilssonová s Idou Ingemarsdotterovou

Sergej Usťugov a Alexej Petuchov
zdroj: ČTK autor: Taneček David

V jediném závodě v této disciplíně před mistrovstvím světa vybojovali druhá místa norští běžci. Pátý muž sobotního individuálního sprintu Finn Grogh prohrál v závěru 6x1,5 km dlouhého závodu s Usťugovem jen o 0,4 sekundy.

Nilssonová oplatila den starou finálovou porážku Ingvild Östbergové o 85 setin a ukončila vítěznou sérii norských běžkyň v SP trvající 23 závodů od loňského 2. března. Ve finiši tří běžkyň byla o další desetinu pomalejší Polka Sylwia Jaskowiecová.