čtvrtek 25. května 2017 Viola
ME V BIATLONU

Krčmář skončil ve stíhačce čtrnáctý, junior Václavík získal bronz

aktualizováno 2. 2. 2014 15:21

Nové Město na Moravě - Biatlonista Michal Krčmář skončil čtrnáctý ve stíhacím závodě na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. Titul vybojoval suverénně Maxim Cvetkov z Ruska, který zlatem zkompletoval medailovou sbírku na tomto šampionátu. Bronzovou medaili má z vytrvalostního závodu a stříbro ze sprintu. Druhou medaili pro český biatlon získal junior Adam Václavík. Po pátečním druhém místě ve sprintu skončil třetí ve stíhacím závodu. Zvítězil Rus Alexandr Povarnicin.

Michal Krčmář

"Dosáhl jsem zatím největšího úspěchu v seniorské kategorii. Trenéři mi dobře načasovali formu. V Novém Městě se mi dařilo už před třemi lety na juniorském mistrovství světa, tehdy jsem třikrát vyhrál," uvedl Cvetkov, který měl v cíli více než dvouminutový náskok před druhým Larsem Helgem Birkelandem z Norska. Ten musel na pět trestných kol, Cvetkov na jedno.

Krčmář po sobotním sedmém místě ve sprintu ztratil šanci při třetí položce vstoje. "Trochu víc fouklo. Ale kolem mě se soupeři trefili, takže střílet v tom šlo. Bohužel jsem tři chyby udělal. Snažil jsem se střílet rychleji, což mi nevyšlo," řekl Krčmář. Před odletem na olympijské hry ho ještě v úterý v Novém Městě čeká závod štafet.

Adam Václavík

Devatenáctiletý Václavík v závodu juniorů opět těžil z běžeckého výkonu. I když musel na čtyři trestná kola, náskok ze sprintu udržel a získal další medaili. "Byl jsem hodně nervózní, trvalo mi nějakou dobu, než jsem se rozjel. Chtěl jsem potvrdit svůj úspěch ze sprintu. Na střelbě se mi dařilo soustředit se a také držet rytmus," pochvaloval si Václavík.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. Cvetkov (Rus.) 31:56,4 (1 tr. kolo), 2. Birkeland (Nor.) -2:03,9 (5), 3. Babikov (Rus.) -2:06,9 (3), 4. Doll (Něm.) -2:08,5 (4), 5. Lapšin (Rus.) -3:02,2 (6), 6. Fillon Maillet (Fr.) -3:03,6 (5), ...14. Krčmář -3:56,6 (5), 29. Kristejn -5:47,4 (4), 37. Žák -6:52,0 (7), 38. Krupčík -6:53,0 (3).