MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Soukalové sprint v Oberhofu nevyšel, nejlepší z Češek byla Vítková

Oberhof – Běžecky byla čtvrtá nejrychlejší, ale nepovedená střelba s čtyřmi chybami znamenala, že vedoucí žena světového poháru Gabriela Soukalová obsadila ve sprintu v německém Oberhofu až šestadvacátou pozici. Nejlepší českou biatlonistkou se tak stala Veronika Vítková, která skončila třináctá. V husté mlze, dešti a silném větru triumfovala Běloruska Darja Domračevová.

Gabriela Soukalová
zdroj: AP autor: Pontus Lundahl

Vítězná Domračevová, jež si připsala třináctý triumf ve světovém poháru v kariéře, v závodě dominovala a v cíli měla na druhou Finku Makarainenovou půlminutový náskok, který bude mít i v sobotní stíhačce. Ještě o sedm vteřin více ztratila třetí Ukrajinka Olena Pidhrušná.

Soukalové nevyšla střelba vestoje, po které musela hned na tři trestná kola, ale ani ta vleže nebyla ideální. Vedoucí žena šampionátu sice minula až poslední ranou, ale dlouho váhala a přišla o několik důležitých vteřin. "Dnes jsem to opravdu hodně zkazila a slušněji už to říci neumím," zlobila se na sebe Soukalová.

Na vítěznou Bělorusku v cíli ztratila 2:10 minuty a ve stíhačce tak na umístění na stupních vítězů pomýšlet nemůže. Žlutý dres přesto uhájila těsně o tři body před Ukrajinkou Valj Semerenkovou. "To nelze nazvat jinak než štěstí v neštěstí," komentovala pozici v seriálu Soukalová.

O poznání lépe si vedla Veronika Vítková, ale i ona mohla skončit i na lepší než třinácté pozici. Nevyšla jí však poslední rána na stojce a za Domračevovou zaostala o 1:40 minuty. Přesto byla sedmá žena světového poháru s umístěním spokojena. "Závěr závodu byl pro mě hodně těžký a ztratila jsem hodně času na nejlepší. Proto mě udržení pozice po poslední položce příjemně překvapilo," prozradila v cíli. Bod do světového poháru si připsala další česká reprezentantka Eva Puskarčíková, která skončila čtyřicátá. Devatenáctiletá Jessica Jislová obsadila 81. pozici.

Sestřih sprintu biatlonistů a biatlonistek z Oberhofu

Ženy - sprint 7,5 km:

1. Domračevová (Běl.) 23:06,7 (1), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -29,8 (2), 3. Pidhrušná (Ukr.) -36,4 (0), 4. Bergerová -1:01,6 (3), 5. Flatlandová (obě Nor.) -1:09,8 (1), 6. Valj Semerenková (Ukr.) -1:11,6 (2), 7. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -1:17,0 (2), 8. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -1:20,2 (2), 9. Wiererová (It.) -1:26,2 (1), 10. Eckhoffová (Nor.) -1:28,5 (2), ...13. Vítková -1:39,4 (2), 26. Soukalová -2:10,2 (4), 40. Puskarčíková -2:41,0 (2), 81. J. Jislová (všechny ČR) -4:52,8 (3).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 21 závodů): 1. Soukalová 249, 2. Valj Semerenková 246, 3. Starychová (Rus.) 246, 4. Gasparinová (Švýc.) 224, 5. Pidhrušná 223, 6. Mäkäräinenová 207, 7. Vítková 191, ...49. Puskarčíková 31, 54. Tomešová (ČR) 21.