ČTsport

ČTsport
sobota 24. června 2017 Jan

Soukalová odjede do Rakouska, kvůli zdraví a tlaku

Velikost textu:

Praha – Prožívá ročník snů. Česká biatlonistka Gabriela Soukalová jezdí ve výborné formě a je v čele světového poháru. Ve skvělých výkonech by vítězka závodu v Östersundu ráda pokračovala i nadále. S blížícími olympijskými hrami v Soči však začíná pociťovat tlak a bojí se, aby jako každý rok znovu neonemocněla. I proto se nechce pohybovat mezi lidmi, vynechá středeční vyhlášení Sportovce roku a odjede s přítelem na svátky do Rakouska.

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová

"Je to naprosto neuvěřitelné, jsem z toho docela vykolejená. Absolutně. Ani nevím, co bych na to měla říct," řekla Soukalová po příletu ze závodů v Annecy. Tam ve stíhacím závodu chybou v poslední ráně přišla o další vítězství. "Nikdy člověk neví, jestli se to dá udržet, ale je jasné, že ostatní holky asi taky neměly ještě ideální formu. Uvidí se až v lednu," prohlásila.

A protože v minulých letech její závěrečnou přípravu před vrcholnou akcí zhatilo zdraví, letos chce udělat maximum, aby neonemocněla. "Pro mě bude povedená olympiáda v případě, že tam budu zdravá," uvedla. Zdraví ji zradilo před Vancouverem, ale také při loňském MS v Novém Městě na Moravě. "Hodně se tomu vyhnu tím, že budu v zahraničí. Vím, že to není záruka, ale chci pro to udělat maximum."

Tak velkou má motivaci uspět v Soči. Bude platit za jednu z velkých adeptek na medaili, ale nechce si to moc připouštět. I to může být jeden z důvodů, proč v Česku do konce roku stráví pouze dva dny. "Když mi to nikdo neříká a nepřipomíná, tak si žádný tlak nepřipouštím. Je to biatlon a jak víte, je strašně těžké udržet takovou formu, i když pro Toru Bergerovou by to asi bylo snadnější," poukázala s úsměvem na norskou olympijskou vítězku.

Soukalová prožila neuvěřitelný rok. Minulou sezonu zakončila stejně, jako začala tu letošní - vítězstvím. "Je to samozřejmě super, ale je to trochu stresující. Ve sportu je to jako v životě, můžete hrozně rychle spadnout. Chce to na sobě pracovat," měla jasno. "Ale je to také hrozně o hlavě, proto chci mít kolem sebe hlavně klid," zopakovala.

Do Rakouska odjede už ve středu. Vrátí se 26. prosince, aby mohla absolvovat každoroční exhibiční závod smíšených dvojic na fotbalovém stadionu Schalke v německém Gelsenkirchenu. "Každý rok jsem se na to dívala na televizi a věřila, že mě tam jednou pozvou. Tak se těším. Bude to i dobrá příprava na olympiádu, protože tam bude hodně lidí," upozornila na očekávanou návštěvu 60.000 diváků.

Pak už bude počítat dny do olympiády. "Mám to naplánované na dny, ale naštěstí to moc neřeším, stará se o mě tým. Kolikrát ani nevím, co je za den. Tak snad mě nikde nikdo nenechá," usmívala se bronzová medailistka ze smíšené štafety na MS v Novém Městě na Moravě. "Hlavně si přeju do nového roku hodně zdraví," dodala.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Řecko - Francie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Řecko - Francie aktualizováno před 1 hodinou Praha - Šampionát basketbalistek pokračuje. Ve hře byly ještě dvě poslední volné vstupenky na mistrovství světa, které si zajistily Lotyšky a Turkyně. Prvními finalistkami jsou ...
   • ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0 vydáno před 47 minutami Krakov – V Krakově se hraje utkání, které velmi zajímá českou reprezentaci. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky věří, že nedojde na černý scénář a Italové neporazí své ...
   • Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště
    Video
    Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště vydáno před 49 minutami Brno – Na brněnském Výstavišti byla zahájena Olympiáda dětí a mládeže. Přes 4000 mladých sportovců ve věku 13–16 let bude soutěžit o svoje první velké medaile. Přímý přenos ...
   • ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:2 aktualizováno před 8 minutami Tychy – Jestli čeští fotbalisté do 21 let chtějí postoupit do semifinále mistrovství Evropy, musejí porazit Dánsko. A to nejlépe co největším rozdílem – při tří a ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.