Magazín EURO 2024

Erbanová si vylepšila v Astaně sezonní maximum, na kilometru byla sedmá

Astana – Rychlobruslařka Karolína Erbanová si na světovém poháru v Astaně vylepšila nejlepší umístění v sezoně. Česká reprezentantka skončila v závodě na 1 000 metrů sedmá a podruhé během dvou dní skončila v nejlepší desítce. Z vítězství se radovala Američanka Heather Richardsonová.

Jednadvacetiletá Erbanová v uplynulé sezoně skončila celkově třetí v hodnocení SP na kilometru. V prosinci v Číně využila absence nejlepších sprinterek, poprvé v kariéře vyhrála pohárový závod a pak získala ještě stříbro.

Letos zatím měla na kontě na této distanci 14. a 13. místo, dnes v Astaně získala 40 bodů a vylepšila si průběžnou 16. pozici v pořadí SP. "Se závody v Astaně jsem spokojenější než s výsledky z Kanady a USA. V pátek se mi podařilo zajet dobrou pětistovku, hlavně z první stovky jsem měla radost a dodala mi i sebevědomí do dalších bojů," řekla Erbanová, která si cenila dvou umístění v elitní desítce SP. "Stále je ale na čem pracovat a já doufám, že to půjde lépe a lépe," dodala.

Richardsonová si díky druhému triumfu ve třetím závodu upevnila vedení. Vyhrála za 1:14,22 minuty před krajankou Brittany Boweovou a Ruskou Olgou Fatkulinovou. Sedmá Erbanová zajela čas 1:16,28.

Světový pohár v rychlobruslení v Astaně:

Muži:

500 m: 1. Nagašima (Jap.) 34,69, 2. Mo Te-pom (Korea) 34,87, 3. Kuzněcov (Rus.) 34,92.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 12 závodů): 1. R. Mulder (Niz.) 376, 2. Mo Te-pom 347, 3. M. Mulder (Niz.) 288.

Ženy:

1 000 m: 1. Richardsonová 1:14,22, 2. Boweová (obě USA) 1:14,78, 3. Fatkulinová (Rus.) 1:15,18, ...7. Erbanová (ČR) 1:16,28.

Průběžné pořadí (po 3 z 6 závodů): 1. Richardsonová 280, 2. Boweová 250, 3. Fatkulinová 180, ...10. Erbanová 74.