Skokan Koudelka v Pragelatu nestačil jen na mistra Schlierenzauera

Pragelato (Itálie) - Nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka se ve čtvrtém dílu letní Grand Prix blýskl druhým místem. Devatenáctiletý závodník z Lomnice nad Popelkou dnes na olympijském můstku v Pragelatu nestačil pouze na mistra světa v letech, Gregora Schlierenzauera z Rakouska.

Sport
zdroj: ČT4

Koudelka dosáhl na první letní umístění na stupních vítězů díky dlouhým skokům 133 a 134,5 metru. Po prvním kole byl třetí, poté využil propadu Němce Michaela Uhrmanna a posunul se na druhou pozici. O rok mladší Schlierenzauer předvedl suverénně nejdelší skoky dne 136,5 a 135 m a před Koudelkou zvítězil o 5,7 bodu. Třetí byl Fin Harri Olli. Na body dnes z české pětice dosáhli ještě 19. Borek Sedlák a 28. Ondřej