středa 26. července 2017 Anna

Lukáš Bauer vyhrál seriál Tour de Ski

Val di Fiemme - Běžkař Lukáš Bauer vyhrál druhý ročník Tour de Ski. V dnešní závěrečné etapě ve Val di Fiemme, kterou byl stíhací závod na deset kilometrů volnou technikou, lyžař zvýšit svůj téměř dvouminutový náskok v čele průběžného pořadí soutěže. Před druhým Renem Sommerfeldtem zvítěžil měl náskok 2:47 minuty.

Češký běžec na lyžích

Jako celkový vítěz osmidílného seriálu získal Bauer prémii 150 tisíc švýcarských franků (asi 2,4 milionu korun) a do pořadí SP 400 bodů. Další čeští závodníci Martin Jakš a Martin Koukal spolu v závěru bojovali o jedenácté místo, rychlejší byl Jakš. Jiří Magál závod nedokončil.

Bauer vyběhl na desetikilometrovou trať minutu a 50 vteřin před druhým mužem průběžného pořadí Tordem Aslem Gjerdalenem z Norska a hned od startu se mu vzdaloval. Pod sjezdovku Alpe Cermis už třicetiletý lyžař z Božího Daru přijel s odstupem 2:10. V náročném stoupání jeho náskok ještě vzrostl o další desítky vteřin.