pátek 28. dubna 2017 Vlastislav

Bauer v Novém Městě suverénně vyhrál klasickou patnáctku

Nové Město na Moravě - Běžec na lyžích Lukáš Bauer dnes v Novém Městě na Moravě suverénním způsobem vyhrál závod na 15 km klasickou technikou. Po pátém dílu seriálu tak výrazně zvýšil své vedení v Tour de Ski a triumfálně se rozloučil s jeho českou částí. V ní vyhrál dva intervalové závody a ve dvou handicapových bězích projel cílem jako první. Před druhým Jensem Arnem Svartedalem z Norska měl dnes náskok 27,8 sekundy.

Ilustrační foto

Bauer byl hned na mezičasu 2,6 km, kde se rozdělovaly časové bonifikace, druhý a připsal si deset sekund navíc ke svému náskoku v celkové klasifikaci. Po třech kilometrech se dostal do vedení a na první místo už nikoho nepustil. Kilometr před cílem jeho náskok narostl až na 36 sekund a přestože z něj v závěru Bauer téměř deset vteřin ztratil, opět byl v Novém Městě oslavován jako vítěz.

Česká běžecká jednička měla obrovskou motivaci i vzhledem k tomu, že se před závody dozvěděla o rozdílném výkladu pravidel FIS. Bauer tím přišel o dvě novoměstská vítězství, body do SP a také o část finanční prémie. "Byla to pro mě obrovská motivace," nechal se po závodu slyšet v rozhovoru pro Českou televizi.

V čele Tour de Ski má Bauer po dnešním závodě před svými soupeři náskok 2:07,3 minuty. Nyní ho čeká páteční sprint v Asiagu, kde nejspíš ze svého náskoku něco ztratí. Poté je ještě na programu 20 km klasicky s hromadným startem ve Val di Fiemme a závěrečných 10 km volně s výběhem do sjezdovky Alpe de Cermis.

Výsledky - 15 km klasickou technikou:

1. Bauer (ČR) 38:26,9, 2. Svartedal (Nor.) -27,8, 3. Pankratov (Rus.) -28,5, 4. Larsson (Švéd.) -40,0, 5. Roenning (Nor.) -49,9, 6. Dementěv -55,9, 7. Vylegžanin (oba Rus.) -56,1, 8. Hjelmeset (Nor.) -1:15,7, 9. Mae Jaak (Est.) -1:19,9, 10. Černusov (Rus.) -1:20,8, ...17. Magál -1:29,4, 23. Jakš -1:45,7, 43. Koukal (všichni ČR) -2:43,2.