Sokolský zpravodaj

Řezáč vítězství na König Ludwig Laufu neobhájil

Oberammergau (Německo) - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč nepotvrdil roli favorita a na letošním ročníku König Ludwig Laufu skončil až na jedenáctém místě. V nejnapínavějším finiši letošního ročníku seriálu Ski Classics si podle původních výsledků pro vítězství dojel Švéd Jörgen Brink. Fotofiniš však nakonec ukázal, že Brinka o jednu desetinu předstihl jeho krajan Jerry Ahrlin.

Pro Ahrlina bylo vítězství zadostiučinění po loňském ročníku, v němž stejným rozdílem podlehl ve spurtu Řezáčovi. Zkušený český lyžař se v závěrečných stovkách metrů nedokázal posunout z chvostu vedoucí skupiny do bojů o stupně vítězů a dojel se ztrátou 3,5 sekundy na začátku druhé desítky. Řezáčovi se tak nepovedlo navázat na týden staré druhé místo z italské Marcialongy.

Lyžaři absolvovali v bavorském Ammergau jen 38,1 kilometru místo plánovaných 50 km. Sobotní závody volnou technikou zařazené do FIS Marathon Cupu byly dokonce kvůli oblevě zrušeny.