Erbenová je mistryní Evropy v zimním triatlonu

Carcoforo (Itálie) – Helena Erbenová vyhrála mistrovství Evropy v zimním triatlonu. Druhou medaili pro českou výpravu vybojoval na šampionátu v Itálii Martin Hušek, který v kategorii do 23 let získal bronz. Závodilo se na tratích osm kilometrů běhu, 12 kilometrů na kole a deset kilometrů na lyžích.

Ilustrační fotografie
zdroj: Getty Images autor: Camilla Stoddart

Třiatřicetiletá mistryně republiky a bývalá lyžařská reprezentantka Erbenová neměla v Carcoforu konkurenci, jejímu tempu žádná ze soupeřek nestačila. Jen na kole pronásledovatelky její náskok trochu stáhly, ale v lyžařské části česká závodnice suverénně potvrdila zisk evropského titulu. Vyhrála o více než tři a půl minuty.

Hušek si mezi muži do 23 let po počátečních obtížích doběhl pro bronz, Pavel Jindra skončil v kategorii Elite patnáctý.