Golf Time

Vonnová vyhrála v Bansku rekordní osmnácté super-G

Bansko (Bulharsko) - Američanka Lindsey Vonnová si v Bansku dojela i po chybě pro rekordní 18. triumf v superobřím slalomu světového poháru a sahá v této lyžařské sezoně už po třetím glóbu. Před útokem na čtvrtou trofej za sebou za celkové vítězství v super-G má komfortní náskok 94 bodů.

Sedmadvacetiletá Vonnová prokázala dnes v Bansku, že je královnou rychlostních disciplín a může si dovolit i během jízdy velkou chybu. Ve střední pasáži totiž neuřídila správně lyže, přesto v závěru už desátou výhru v sezoně vybojovala. "Po té chybě mi bylo jasné, že už nemůžu vyhrát. Ale závěr jsem jela na totální riziko," divila se Vonnová, poté co těsný závod rozhodla v poslední půlminutě. Nejlepší tři lyžařky dělilo pouhých sedm setin sekundy - druhá byla Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a americké hvězdě těsně podlehla i Italka Daniela Merighettiová.

Vonnová 18. vítězstvím v superobřích slalomech SP překonala rakouskou rekordmanku Renate Götschlovou. Třetí letošní malý glóbus po sjezdu a kombinaci může oslavit při finále světového poháru 15. března v rakouském Schladmingu. Teoreticky ji může o něj připravit jen Rakušanka Anna Fenningerová.

"Pomohlo mi, že se včera nezávodilo a mohla jsem dobře zregenerovat," připomněla Vonnová zrušení sobotního sjezdu v Bansku kvůli vichřici. Navíc není pochyb o jejím celkovém triumfu, který posbírala už v letech 2008 až 2010.

10. Fenningerová (obě Rak.) -0,93.

Průběžné pořadí SP: 1. Vonnová 1 602 b., 2. Mazeová 1 074, 3. Höflová-Rieschová 1 046, 4. Görglová (Rak.) 822, 5. Mancusová 794, 6. Fenningerová 764, ...69. Záhrobská (ČR) 61.

Průběžné pořadí super-G: 1. Vonnová 413, 2. Fenningerová 319, 3. Mancusová 301, 4. Suterová (Švýc.) 226, 5. Höflová-Rieschová 225, 6. Mazeová 221.