Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Kowalczyková po sprintu v mrazivé Moskvě vede světový pohár

Moskva - Polka Justyna Kowalczyková v Moskvě poprvé vyhrála městský sprint v běhu na lyžích a dostala se do čela světového poháru. Na absentující norskou rivalku Marit Björgenovou má po dnešku náskok 38 bodů. Mužské finále na1,5 kilometruvolně vyhrál v mrazivé ruské metropoli při teplotách minus 16 stupňů Švéd Teodor Peterson. Češi nestartovali.

Kowalczyková šla od začátku sebevědomě za šancí předstihnout Björgenovou. Od čtvrtfinále všechny běhy vyhrávala a v dramatickém finále předčila i dvě domácí závodnice. O milimetry porazila Natalii Korostělevovou, třetí byla Anastasia Docenková.

"Mám ohromnou radost, protože obvykle mi městské sprinty moc nesedí. Dneska byl ale pomalejší sníh, proto jsem to možná dotáhla až na stupně vítězů. Jsem ráda, že jsem ve žlutém, ale bude obtížné udržet to až do konce sezony," uvedl Kowalczyková, která má šanci vyhrát Světový pohár počtvrté za sebou.

Za Petersonem obsadili při neúčasti řady běžců ze světové špičky další medailové příčky Nor Anders Gloeersen a Kanaďan Devon Kershaw. Lídrem SP je stále s velkým náskokem Švýcar Dario Cologna.

6. Dahl (Nor.) bez času.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 37 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1474 b., 2. Northug (Nor.) 1181, 3. Hellner (Švéd.) 843, 4. Kershaw 697, 5. Legkov (Rus.) 692, 6. Manificat (Fr.) 633, ...8. Bauer 586, 16. Jakš 307, 104. Magál (všichni ČR) 22.