Holubec si 9. místem vylepšil maximum v SP

Hochfilzen (Rakousko) - Český biatlonista Tomáš Holubec skončil devátý ve sprintu v rakouském Hochfilzenu a v pětatřiceti letech dosáhl svého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru. Poprvé v sezoně se z výhry radoval Nor Tarjei Bö a zároveň se dostal do čela průběžného hodnocení. Z českých biatlonistů bodoval ještě pětadvacátý Jaroslav Soukup, o dvě místa unikly body 42. Zdeňku Vítkovi. Nejhorší výsledek sezony má za sebou Michal Šlesingr, který dojel až na 64. místě, a Ondřej Moravec byl ještě čtyři místa za ním.

Tarjei Bö
zdroj: ČT24 autor: Kerstin Jönsson

Holubcovi pomohlo, že startoval až v závěru, kdy nesněžilo a trať se zrychlila. Český biatlonista bezchybně střílel a o deváté místo se podělil s Francouzem Vincentem Jayem. Za vítězným Böem Holubec zaostal o necelou půlminutu. Dosud nejlepším Holubcovým výsledkem bylo desáté místo rovněž ze sprintu z letošního ledna v německém Ruhpoldingu.

Poprvé v sezoně nebodoval Šlesingr, který se od druhého místa v úvodním závodu sezony postupně výsledkově zhoršuje. Šlesingr startoval v první polovině závodu v době, kdy ještě sněžilo, a kvůli chybám na střelnici běžel tři trestná kola. Proto obsadil až 64. místo a nekvalifikoval se ani do sobotního stíhacího závodu.

Druhé místo dnes obsadil Francouz Martin Fourcade s minimálním odstupem čtyř sekund za Böem, třetí byl Rus Timofej Lapšin. V pátek pokračuje Světový pohár v biatlonu sprintem žen, v sobotu jsou na programu stíhací závody a v neděli smíšené štafety.

SP v biatlonu v Hochfilzenu:

Muži - sprint 10 km: 1. Bö (Nor.) 23:57,2 min. (1 tr. kolo), 2. M. Fourcade (Fr.) -4,0 (2), 3. Lapšin (Rus.) -7,2 (0), 4. Schempp (Něm.) -18,7 (1), 4. Beatrix -18,7 (1), 6. S. Fourcade (oba Fr.), -19,0 (0), 7. Fak (Slovin.) -25,2 (0), 8. Volkov (Rus.) -26,3 (1), 9. Holubec (ČR) -28,2 (0) a Jay (Fr.) -28,2 (1), ...25. Soukup -1:09,2 (2), 42. Vítek -1:32,7 (2), 64. Šlesingr -1:54,9 (3), 68. Moravec (všichni ČR) -2:03,5 (1).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. Bö 265, 2. M. Fourcade 253, 3. Bergman (Švéd.) 225, 4. Svendsen (Nor.) 225, 5. Weger (Švýc.) 186, 6. Bailey (USA) 171, ...9. Šlesingr 159, 16. Soukup 124, 44. 37. Holubec 50, 49. Vítek 26, 61. Moravec 16.