neděle 22. října 2017 Sabina

Finiš přinesl Schmidovi první vítězství v kombinaci

Ramsau (Rakousko) – Sobotní závod sdruženářů v Ramsau vyhrál po mohutném běžeckém finiši Nor Jan Schmid. Prvního vítězství v kariéře dosáhl, když více než o dvě sekundy porazil nejlepšího skokana Jasona Lamy-Chappuise, který přitom vedl ještě na druhém mezičase. Nakonec však svůj náskok neudržel a skončil druhý před Tinem Edelmanem z Německa. Právě Edelman zůstal i po dnešním závodě v čele průběžného pořadí Světového poháru.

Jan Schmid
Jan Schmid

Jason Lamy-Chappuis přistál pod ramsauským můstkem ve vzdálenosti 93,5 metru, o metr a půl a celkem o dvě desetiny bodu porazil vedoucího muže Světového poháru Edelmana. Schmid předvedl čtvrtý nejdelší skok, do běžecké části tak vyrazil z šestisekundovým hendikepem ještě za Rakušanem Deniflem Wilhelmem. Chappuis s Edelmanem sice svůj náskok na další soupeře brzy ztratili, ale stále zůstávali na čele osmičlenné vedoucí skupiny. O konečném výsledku rozhodl finiš, ve kterém byl osmadvacetiletý Schmid nejrychlejší a Chappuise nakonec porazil o 2,4 sekundy.

Čeští reprezentanti v Ramsau nebodovali. Pavel Churavý sice byl po skoku na 25. místě, ale běžecká část mu nesedla a spadl až na nebodovanou 32. příčku. Aleš Vodseďálek potom do cíle dorazil na 44. pozici.