Cyklotoulky

První super-G v nové sezoně SP vyhrál Nor Svindal

Lake Louise (Kanada) - První super-G v nové sezoně Světového poháru ve sjezdovém lyžování v kanadském Lake Louise vyhrál Nor Aksel Lund Svindal. Švýcara Didiera Cuche porazil o 23 setin, třetí skončil Francouz Adrien Théaux.

Ilustrační foto
zdroj: ČT sport

Osmadvacetiletý Svindal zvládl sjezdovku, která byla kvůli silnému větru zkrácena, v čase 1:23,47. Zlatý medailista v super-G z olympiády ve Vancouveru si připsal celkově patnácté dílčí vítězství v seriálu a potvrdil, že v Lake Louise se mu daří. Stejnou disciplínu zde vyhrál už potřetí a napodobil úspěchy z let 2007 a 2005.

Cuche druhým místem završil úspěšné kanadské vystoupení. V sobotu triumfoval sedmatřicetiletý Švýcar ve sjezdu a po třech závodech je v čele průběžného pořadí SP se ziskem 180 bodů. Druhý je Svindal (140) a o třetí místo se dělí Američan Ted Ligety s Théauxem, kteří mají na kontě 100 bodů.