ČTsport

ČTsport
středa 13. prosince 2017 Lucie

Nemohl jsem chodit, vzpomíná Bank, jehož skolil vir

Velikost textu:

Praha - Ondřej Bank už tři měsíce bojuje s neznámým zánětem, který ho na několik týdnů připoutal na lůžko. Problémy nejlepšího českého sjezdaře začaly po návratu z letní dovolené v Thajsku a na Bali. Žádné vyšetření neodhalilo konkrétní příčinu a Ondřej Bank až teď začíná pomalu trénovat. Jisté je, že začátek sezony nestihne.

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Deset dnů po návratu z letní dovolené dostal Ondřej Bank vysoké horečky, ležel v nemocnici a nemohl se ani hnout. "Najednou mě chytly takové křeče, že jsem ani nemohl chodit a vozili mě na vozíčku," vzpomíná Bank, jenž se podrobil všem myslitelným vyšetřením u nás i v Německu.

Prodělal magnetickou resonanci, odběr kostní dřeně, CT mozku, páteře i pánve, absolvoval laboratorní testy, věnovali se mu dokonce odborníci na tropickou medicínu. Přesto příčina a tím pádem způsob léčby zůstávají nejasné. "Víme, že v jeho těle je nějaký zánět, ale konkrétně co ho způsobilo, jak konkrétně bychom na něj měli působit, to jsme zatím nevypátrali a nevyšetřili," říká lékař Vladimír Hospodár.

přehrát video
Bank se zotavuje po nemoci

Bank hodně zhubl, stále chodí na pravidelné odběry krve, ale už zhruba měsíc se cítí líp a začal pomalu trénovat – jezdí na rotopedu a na kole, cvičí jógu. Začátek sezony ale rozhodně nestihne. "Plán je takový, že pokud to vše půjde dobře, tak bychom do toho chtěli naskočit v lednu," doufá Bank. Lékaři se jakýmkoliv časovým prognózám vyhýbají. Jasné ovšem je, že Banka čeká ještě běh na dlouhou trať. "Tím, že je takový, jaký je, tak je vysoká šance, že se vrátí," myslí si Hospodár.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Česko – Finsko
    Hokej živě
    ŽIVĚ: Česko – Finsko vydáno před 40 minutami Generálkou na olympijský turnaj v Pchjongčchangu je ruský Channel One Cup v rámci seriálu Euro Hockey Tour. Česká reprezentace hraje v úvodním utkání proti Finsku v pražské O2 areně.
   • ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Al-Jazira – Real Madrid vydáno před 43 minutami Jméno prvního finalisty mistrovství světa klubů už je známé, Gremio. Kdo bude tím druhým, se rozhodne v semifinálovém duelu mezi domácí Al-Jazirou ze Spojených arabských emirátů a ...
   • Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil
    Chlumský: Froome teď musí prokázat, že pravidla nepřekročil vydáno před 3 hodinami Oznámení o nálezu nadměrného množství salbutamolu v moči Chrise Frooma rozhýbalo sportovní svět. Porušil nejúspěšnější cyklista své generace dopingové regule? Jan Chlumský z ...
   • Soutěž se Síní slávy Českého hokeje - 13. 12.
    Video
    Soutěž se Síní slávy Českého hokeje - 13. 12. vydáno před 7 minutami Soutěžte se Síní slávy Českého hokeje během Turnaje Channel One Cup a vyhrajte tři kožené bundy a dresy. Jde o repliky originálů, které nosili čeští mistři světa během ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.