Kooperativa NBL 2023/2024

Walchhofer vyhrál druhý sjezd SP za sebou

Val Gardena (Itálie) - Rakouský lyžař Michael Walchhofer vyhrál v rámci Světového poháru druhý sjezd za sebou. Specialista na rychlostní disciplíny dva týdny po triumfu v americkém Beaver Creeku nenašel přemožitele ani dnes v italské Val Gardeně a připsal si jubilejní desáté vítězství ve sjezdu v elitním seriálu.

Michael Walchhofer
zdroj: AP

Dvaatřicetiletý Walchhofer se na slavné sjezdovce Saslong dočkal premiérové výhry poté, co zde skončil ve sjezdu čtyřikrát druhý. Nejlepší sjezdař SP 2005 a 2006 porazil o 18 setin sekundy Švýcara Didiera Cucheho, jenž po vítězství v pátečním super-G doufal v double. Třetí s odstupem více než půl sekundy skončil překvapivě Američan Scott Macartney.

"Těsně před cílem jsem si říkal, že to asi moc optimální nebylo. Ale už dřív jsem vyhrál navzdory chybám," poznamenal mistr světa z roku 2003 Walchhofer. "Měl jsem brutálně rychlé lyže, jednou jsem musel pořádně brzdit, abych se vešel do zatáčky. Jsem strašně šťastný, že jsem vyhrál i poslední chybějící klasiku," dodal Rakušan, jemuž dosud Val Gardena jako jediný takzvaný klasický sjezd chyběla ve sbírce. Za klasické sjezdy jsou ještě považovány Kitzbühel, Wengen, Bormio, Garmisch-Partenkirchen a Val d'Isere.

Cuche, majitel malého křišťálového glóbu za sjezd z minulé sezony, se díky dnešnímu druhému místu dostal do čela celkového pořadí o 12 bodů před Rakušana Benjamina Raicha, jenž sjezd vynechal. V Jižním Tyrolsku se dnes nepředstavil ani nejúspěšnější český lyžař Ondřej Bank, který sice figuroval ve startovní listině, nakonec se však na tříapůlkilometrovou sjezdovku nespustil.

Výsledky - sjezd:

1. Walchhofer (Rak.) 1:56,70, 2. Cuche (Švýc.) -0,18, 3. Macartney (USA) -0,56, 4. Guay (Kan.) -0,84, 5. Hoffmann (Švýc.) -0,92, 6. Osborne-Paradis (Kan.) -0,97, 7. Jerman (Slovin.) -1,13, 8. Miller (USA) -1,15, 9. Kröll -1,26, 10. Buder (oba Rak.) -1,28.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 10 závodů): 1. Walchhofer 218 b., 2. Cuche 154, 3. Hudec (Kan.) 114, 4. Sulzenbacher (It.) 97, 5. Nyman (USA) 96, 6. Buder 86.

Průběžní pořadí SP (po 12 ze 41 závodů): 1. Cuche 453, 2. Raich (Rak.) 441, 3. Albrecht (Švýc.) 332, 4. Miller 306, 5. Walchhofer 286, 6. Mölgg (It.) 262, ...47. Bank (ČR) 60.