pondělí 23. října 2017 Teodor

Sudová skončila na závěr SP na sedmém místě

Myrkdalen - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová se rozloučila s letošním Světovým pohárem v norském Myrkdalenu sedmým místem v paralelní jízdě v boulích. V konečném pořadí seriálu, do kterého se vrátila po těžkém zranění kolena z předchozí zimy, obsadila česká reprezentantka osmou příčku.

Nikola Sudová

Dnešní závod vyhrála Američanka Hannah Kearneyová, která vyřadila Sudovou ve čtvrtfinále. V osmifinále česká lyžařka porazila jinou Američanku Elizu Outtrimovou.

Kearneyová suverénně ovládla podruhé v kariéře celkové hodnocení Světového poháru, v němž vyhrála devět z jedenácti závodů a jednou byla druhá. Druhou Jennifer Heilovou z Kanady, úřadující dvojnásobnou mistryni světa, porazila o téměř 300 bodů.