úterý 25. července 2017 Jakub

Finále SP v běhu na lyžích ovládla Björgenová

Falun - Marit Björgenová vyhrála finále Světového poháru v běhu na lyžích ve Falunu. Norská reprezentantka si tak připsala 46. výhru v seriálu v kariéře a posunula se do čela ženských historických tabulek. Björgenová o jeden závod překonala výkon bývalé ruské lyžařky Jeleny Vjalbeové, která v letech 1987 až 1998 nasbírala 45 vítězství v seriálu, a vyrovnala absolutní rekord krajana Björna Dählieho.

Marit Björgenová
  • Medailistky běžeckého SP Björgenová, Kowalczycková a Follisová (zleva) autor: Anders Wiklund, zdroj: AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Norská reprezentantka, která v pondělí oslaví 31. narozeniny, v závěrečné etapě finále - ve stíhačce na 10 km volnou technikou - skončila čtvrtá. Na druhém místě ve finále skončila s téměř dvouminutovou ztrátou již jistá celková vítězka SP Justyna Kowalczyková. Polská závodnice do cíle přijela s čelenkou s nápisem "Goodbye Petra" a symbolicky se tak rozloučila s Petrou Majdičovou.

Jednatřicetiletá Slovinka Majdičová obsadila v posledním vystoupení v seriálu v kariéře devátou příčku. Majitelka malého křišťálového glóbu za triumf ve sprinterském SP po dojezdu do cíle dostala kuchařskou zástěru s vařečkou.